• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Adwentowy

Stylowe kramy z nietuzinkowym rękodziełem postawione w zaułkach uliczek tworzą urokliwą i niepowtarzalną atmosferę, taką, jaką można poczuć tylko raz w roku. Na odwiedzających czekają świąteczne pyszności m.in. jabłka na gorąco nadziewane czekoladą i bakaliami, śląska „moczka”, kiełbaski, owoce w czekoladzie oraz wyśmienity grzaniec podawany w ceramicznych kubkach. U rękodzielników można nabyć oryginalne wyroby idealne jako świąteczne upominki lub elementy dekoracyjne. Atrakcję dla dzieci stanowi wiedeńska karuzela i bajkowy kataryniarz.

Co roku, w drugą niedzielę  grudnia uliczki Toszka zapełniają się setkami mieszkańców i gości, którzy mają okazję wczuć się w świąteczny nastrój, jakim szczyci się Toszecki Jarmark Adwentowy.

Scena rokrocznie „pęka w szwach”. Swój artyzm prezentują artyści z sekcji wokalnej i teatralnej „Deja Vu” działającej przy Centrum Kultury „Zamek w Toszku”, dzieci ze Szkół Podstawowych, chór Con Colore oraz Heimatchor Ostroppa, Orkiestra Dęta z Toszka i z Kotulina, Artyści Scen Śląskich, Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej. Gwiazdami wieczoru, które do tej pory wystąpiły na deskach toszeckiej sceny byli Skaldowie, Gang Marcela, Eleni, Uniwers, Tomasz Szwed oraz Liber&Ina&Adam Stachowiak, którzy porwali zebraną publiczność w wir świątecznego nastroju.

Dodatkowe atrakcje jak wspólne gotowanie ze śląskim kucharzem Remigiuszem Rączką czy dekorowanie chatek i pierników sprawia wiele radości, aktywizuje i integruje mieszkańców oraz gości.

 

 

 

Wersja XML

Urząd Miejski w Toszku
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-180 Toszek
tel. 32 237-80-00
fax 32 233-41-41
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 9247363
w tym miesiącu: 96746
dzisiaj: 7967